Inzegening Kruis in de Kloosterhof

22 mei 2025, 19:30 uur
Locatie: Wijk bij Duurstede

Het Komt-allen-tot-Mij-kruis dat de gezamenlijke kerken van Wijk bij Duurstede in 2011 hebben geplaatst in stiltetuin De Kloosterhof, was door vocht aangetast en dreigde te breken. Na overleg in het Beraad van Kerkenwerd besloten tot vervanging.

Op donderdagavond 22 mei is iedereen om 19.30 uur welkom bij een korte gebedsbijeenkomst met vertegenwoordigers van de verschillende kerken, waarin het nieuwe kruis gepresenteerd en gezegend wordt. Dit zal zijn in De Kloosterhof, de voormalige pastorietuin naast de rooms-katholieke kerk, Klooster Leuterstraat 39.

Het nieuwe kruis is van acaciahout en pro Deo gemaakt door meubelmaker Arjan de Wit. De materiaalkosten zijn door de gezamenlijke kerken van Wijk bij Duurstede betaald. Ze stellen daarmee een symbolische daad: voor alle kerken staat Jezus centraal.

Het kruis hangt aan een van de oudste stukjes Wijk bij Duurstede: een muur van het Maria-Magdalena-klooster. De bouw was een groot project, waaraan vanaf 1399 is gebouwd. In 1401 is het als klooster in gebruik genomen. 200 jaar lang hebben hier zusters dominicanessen gebeden en gewerkt.

Stiltetuin De Kloosterhof is te bereiken via het pad rechts naast Klooster Leuterstraat 37 en vrij toegankelijk van zonsopgang tot zonsondergang. I: www.kloosterhof.johannesdedoper.net

Opgave nieuwsbrief Dichtbij

Elke zes weken sturen wij een nieuwsbrief met nieuws en activiteiten uit onze parochie en de H. Suitbertusparochie waar we mee samenwerken.
Als u deze gratis nieuwsbrief ook wilt ontvangen kunt u dit formulier invullen.

Tip voor de redactie?
Heeft u interessant nieuws of een activiteit in uw gemeenschap, vertel het ons via dichtbij@2parochies.nl!
De redactie maakt voor elke nieuwe editie een selectie uit alle inzendingen.