Het Eeuwige voor het Tijdelijke

5 oktober 2025, 14:30 uur
Locatie: Theater Aan de Slinger Houten
Een aangrijpend toneelstuk over moed, geloof en keuzes in oorlogstijd,
met een hoofdrol voor de uit Houten afkomstige kapelaan Marinus van Rooijen.
 
Op zondagmiddag 5 oktober brengt onze parochie, samen met Theater 2000 en het 4 en 5 mei comité Houten, het indrukwekkende toneelstuk Het Eeuwige voor het Tijdelijke op de planken.
Een waargebeurd verhaal dat zich afspeelt in het bezette Nederland van 1941, waarin geloof, geweten en verzet op scherp worden gezet. In het Gelderse ’s-Heerenberg staan pastoor Galema en zijn kapelaans Van Rooijen en Hegge voor een hartverscheurende keuze. De bisschoppen roepen op tot verzet tegen de Duitse bezetter, maar gehoor geven aan deze oproep kan verstrekkende gevolgen hebben. Wat doe je als zwijgen veiliger is, maar spreken rechtvaardiger?
Een meeslepende reconstructie van de laatste 24 uur
Theater 2000 brengt het indringende gesprek tussen de geestelijken tot leven. Een gesprek dat uiteindelijk leidde tot hun arrestatie en deportatie. Kapelaan Van Rooijen, afkomstig uit Houten, en pastoor Galema zouden deze moedige keuze met de dood bekopen.

Deze voorstelling is eerder met veel lof ontvangen in ’s-Heerenberg en komt nu naar Houten voor een eenmalige uitvoering. Een eerbetoon aan lokale geschiedenis, en een krachtige herinnering aan de prijs van morele moed.

Reserveer snel uw stoel, de beste plaatsen zijn nog beschikbaar!
Kaarten beschikbaar via de website van Theater aan de Slinger.
En ook bij The Readshop Oude Dorp, The Readshop Castellum en De Groeverij op Het Rond.
Mis deze unieke voorstelling niet!

Opgave nieuwsbrief Dichtbij

Elke zes weken sturen wij een nieuwsbrief met nieuws en activiteiten uit onze parochie en de H. Suitbertusparochie waar we mee samenwerken.
Als u deze gratis nieuwsbrief ook wilt ontvangen kunt u dit formulier invullen.

Tip voor de redactie?
Heeft u interessant nieuws of een activiteit in uw gemeenschap, vertel het ons via dichtbij@2parochies.nl!
De redactie maakt voor elke nieuwe editie een selectie uit alle inzendingen.